Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

Opakowania foliowe dla branży spożywczej

Dla branży spożywczej opakowania mają bardzo ważne znaczenie. Wpływają nie tylko na najważniejsze właściwości zapakowanego produktu, ale również jego estetykę, wygodę magazynowania i transportowania itp. Za sprawą odpowiednio dobranych opakowań można nawet wpłynąć na świeżość żywności.

 

Foliowe opakowania na żywność

Głównym celem producentów żywności jest szczelne, a jednocześnie estetyczne opakowania produktów spożywczych, które docelowo mają trafić w ręce klientów. W tym przypadku opakowanie musi przede wszystkim zapewniać świeżość. Powinno być więc szczelne, a jednocześnie trwałe. Różnorodne opakowania foliowe sprawdzają się w tym przypadku najlepiej. Ich dużą zaletą jest fakt, że zapewniają transparentność. Są przezroczyste, a więc klient może dokładnie przyjrzeć się produktowi, bez konieczności wyjmowania go z opakowania.

Przykładem opakowania dedykowanego produktom żywnościowym jest folia termokurczliwa poliolefinowa POLITERM SF. Producentem poliolefiny jest firma Centropack. Ta folia spełnia wymagania przemysłu spożywczego. Jest całkowicie ekologiczna, po zużyciu nadaje się do całkowitego recyklingu. Podczas zgrzewania i utylizacji tej folii termokurczliwej nie dochodzi do emisji żadnych szkodliwych oparów. Dostępna jest w szerokiej gamie grubości, w standardowych formach półrękawka i taśmy. Co ciekawe, poliolefina z perforacją może być użyta do pakowania produktów gorących, a także wyrobów cukierniczych, świeżych owoców i warzyw, ponieważ doskonale zabezpiecza je przed “poceniem”. Jest odporna na rozerwanie, szczelna, trwała i pozwala zachować wartości produktów spożywczych.

Innym doskonałym przykładem jest powszechnie wykorzystywana folia spożywcza PCV, cechująca się dużą rozciągliwością, wysoką wytrzymałością na zrywanie i uszkodzenia mechaniczne oraz elastycznością. To tworzywo “oddychające”, co oznacza, że zapewnia wymianę tlenu i pary wodnej. Pomaga też w utrzymaniu odpowiedniej równowagi gazowej.

Stosowana jest najczęściej do pakowania świeżych artykułów spożywczych, w tym: do pakowania mięsa, drobiu, wędlin, wędzonych ryb, owoców, do pakowanie warzyw, grzybów, pieczywa, wyrobów garmażeryjnych, wyrobów cukierniczych, itd.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości dla rolnictwa

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Silagro- Folia do sianokiszonki szerokośc 750mm właściwości: wysokiej jakości 5 warstwowa...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Gorący stół do pakowania HW 450 / TW 550

Gorący stół do pakowania HW 450 / TW …

Urządzenie do pakowania w folię spożywczą PCV rozmaitych produktów żywnościowych:...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.