Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

Folia jest materiałem wykonywanym najczęściej z metalu nieżelaznego lub z tworzywa sztucznego. Folie z tworzyw sztucznych najczęściej wytwarza się metodą wytłaczania rękawa z rozdmuchem lub wylewanie, czyli wytłaczania płasko szczelinowego. Folie mogą być jedno- lub wielowarstwowe. W tym drugim przypadku folia składa się z warstw z różnych tworzyw, dzięki czemu folia łączy cechy materiałów składowych. 

Folia BOPP otrzymywana jest poprzez rozciąganie wytłoczonej uprzednio masy tworzywa, tworzącej taśmę najpierw wzdłuż w kierunku przesuwu taśmy, a następnie w kierunku poprzecznym. Orientowanie folii, czyli innymi słowy dwustronne rozciąganie poprawia znacznie jej sztywność oraz wytrzymałość na rozciąganie. Taki proces wpływa doskonale na przejrzystość i barierowość produktu.

Typy folii BOPP w zależności od zastosowania

Istnieje kilka typów foli BOPP. Należą do nich folia: transparentna, metalizowana, perlisto-biała oraz folia biała. Transparentna folia odznacza się wysoką przezroczystością i połyskiem.  Folia metalizowana zgrzewalna po stronie niemetalizowanej, charakteryzuje się wysoką barierowością w stosunku do światła oraz do pary wodnej i substancji zapachowych. Perlisto-biała folia zapewnia natomiast wysoką wydajność opakowaniową. Perlisty wygląd i wysoki stopień nieprzeźroczystości gwarantują tego typu folii estetykę w wielu zastosowaniach. Biała folia polipropylenowa natomiast posiada bardzo wysokie wybielenie i połysk. Ponadto jest nieprzeźroczysta.

Technologia wytwarzania folii polipropylenowych

Folie polipropylenowe można wytwarzać, wykorzystując różne rodzaje technologii. Ze względu na sposób produkcji wyróżnia się dwa rodzaje folii. Pierwszą z nich są folie wylewane. Wytwarza się je poprzez wytłoczenie przez długą, wąską szczelinę płynnej masy tworzywa na obracający się cylinder i natychmiastowe jej schłodzenie. Drugi rodzaj to folie orientowane, otrzymywane dwoma różnymi sposobami. Najczęściej spotykany jest rozciąganie wytłoczonej masy tworzywa tworzącej taśmę na długiej, poziomej linii.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości dla rolnictwa

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Silagro to wysokiej jakości 5 warstwowa folia, produkowana metodą wydmuchu...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Półrękawy - Folie polietylen

Półrękawy - Folie polietylen

Folia polietylenowa w postaci półrękawa jest ogólnego zastosowania , służy...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.