Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

Folie termokurczliwe wykonywane są zazwyczaj na bazie poliolefin. Jest ona materiałem służącym do łatwego, szybkiego, czystego, a co najważniejsze trwałego pakowania wszelkiego rodzaju produktów. Zadaniem folii termokurczliwej jest jak najbardziej ścisłe owinięcie produktu, dzięki czemu pozostaje on praktycznie nieruchomy, zarówno podczas transportu, jak i przechowywania produktów na półkach.

Co bardzo ważne taka folia jest niezwykle wytrzymała, dlatego to doskonały materiał do pakowania produktów szklanych lub innych kruchych tworzyw.  Świetne właściwości fizyczne folii wynikają z faktu, iż poliolefiny są polimerami zawierającymi jedynie węgiel i wodór, w których występują długie łańcuchy węglowe -C-C-C-. W związku z tym folia na bazie poliolefin charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, ponadto jest bezwonna i obojętna fizjologicznie na działanie wody, roztworów soli, kwasów ługów, alkoholi i benzyny.

Cechy foli termokurczliwej

Warto wiedzieć, że folia termokurczliwa to materiał, na którym można drukować, np. logo, dodatkowe instrukcje lub ostrzeżenia transportowe. Dzięki temu stanowi dobrą reklamę produktu lub producenta. Można znaleźć również torbę o różnej grubości. Pamiętajmy przy tym, że cieńszy arkusz nie oznacza mniejszej odporności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych surowców i technologii jest tak samo odporny, jak grubszy arkusz.

Jak pakuje się w folię termokurczliwą

Pierwszym etapem procesu pakowania w folię termokurczliwą jest zgrzewanie. Trwały i wyglądający estetycznie zgrzew termiczny, to oczywiście nie tylko kwestia temperatury. Istotna jest także precyzja wykonania. Kolejnym etapem jest samo obkurczanie. Polega na uderzeniu zafoliowanego produktu falą gorącego powietrza, powodującego skurczenie się i tym samym zaciśnięcie folii na produkcie. Temperatura powietrza wykorzystanego do obkurczania wynosi mniej więcej 150 stopni Celsjusza.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości dla rolnictwa

Siatka rolnicza 125cm/2000mb JUTA

Siatka rolnicza 125cm/2000mb JUTA

Siatka przeznaczona jest do siana, słomy, kiszonki lub suszonych roślin...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Taśmy - Folie polietylen

Taśmy - Folie polietylen

Folia polietylenowa w postaci taśmy jest ogólnego zastosowania , służy...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.