Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

Folia pęcherzykowa

Folia pęcherzykowa, znana potocznie pod nazwą – folia bąbelkowa, jest produktem znanym ludzkości od ponad półwiecza. Jest powszechnie wykorzystywana do ochrony delikatnych przedmiotów przy pakowaniu. Bąbelki wypełnione powietrzem i rozmieszczone w regularnych odstępach, zapewniają właściwą amortyzację dla kruchych rzeczy.

 


Znana i lubiana przez większość ludzi, skrywa przed nami kilka interesujących ciekawostek o swojej historii i zastosowaniu. Oto one:


1. Na początku miała być tapetą
W 1957 roku dwóch inżynierów zaprojektowało trójwymiarową, wypukłą i plastikową tapetę. Produkt ten nie zyskał szerokiej aprobaty i nie zaczął być wytwarzany, ale to właśnie na jego podstawie powstała folia bąbelkowa.


2. Folia bąbelkowa ma swoje święto!
W ostatni poniedziałek stycznia obchodzony jest Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej.


3. Odstresowujący gadżet
Chyba każdy strzelał kiedyś z folii bąbelkowej. Jest to zajęcie niezwykle relaksujące. Naciskanie palcami na poszczególne pęcherzyki, aż do momentu, kiedy usłyszymy charakterystyczne „pok” i bąbelek pęknie, pobudza produkcję endorfin i wywołuje uśmiech. Jest to zajęcie tak dalece uzależniające, że na całym świecie odnotowuje się zdiagnozowane przypadki uzależnienia od arkuszy folii bąbelkowej.


4. Bicie rekordów pękających bąbelków
Miłośnicy tej folii wpadli na genialny pomysł, aby zapisać się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa, zgniatając rekordową ilość bąbelków w jak najkrótszym czasie. Co najmniej kilka razy w roku pobijany jest ów rekord w zgniataniu folii pęcherzykowej. Mamy też naszego, polskiego rekordzistę, który w ponad 30 godzin zgniótł około 32 hektary folii bąbelkowej!


5. Ma swój fanpage na Facebooku
Folia pęcherzykowa jest tak popularna, że na Facebooku założono jej fanpage.


6. Jest dziełem sztuki
Kanadyjski artysta Bradley Hart tworzy bardzo ciekawe obrazy przy pomocy folii bąbelkowej. Wstrzykuje różne kolory farb do każdego pęcherzyka, tworząc w ten sposób piękne obrazy. Bąbelki stają się w jego dziełach małymi pikselami, które tworzą większy obraz.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Worki - Folie polietylen

Worki - Folie polietylen

Wykonujemy worki z wysokiej jakości folii LDPE, HDPE w dowolnym...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.