Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

taśma naprawcza

Obecnie taśmy klejące są dostępne na rynku w wielu różnych wariantach. Zakupu taśmy z reguły dokonuje się, biorąc pod uwagę jej późniejsze wykorzystanie. Na szczególną uwagę zasługują taśmy DUCT, znane też jako taśmy naprawcze. Czym się charakteryzują i gdzie znajdują zastosowanie? Sprawdźmy!

 

Taśma DUCT: charakterystyka

Taśma naprawcza nie jest nowością na rynku. Pierwsze taśmy DUCT były produkowane już od 1942 roku przez koncern Johnson & Johnson. To taśmy to zadań specjalnych. Zazwyczaj składają się z trzech warstw: tkaniny naturalnej, tworzywa sztucznego i warstwy kleju. Taka budowa sprawia, że taśma naprawcza jest niezwykle elastyczna, ale też bardzo wytrzymała i odporna na działanie warunków zewnętrznych. Taśmy DUCT są wygodne w codziennym użytkowaniu. Można odrywać ich kawałki przy użyciu rąk, nie potrzeba do tego żadnych narzędzi. Taśma ta jest niezastąpiona przy wykonywaniu szybkich mocowań, uszczelnień i łączeń. Produkt ten dostępny jest w kilku kolorach (srebrnym, białym i czarnym) oraz dwóch szerokościach: 38 mm i 48 mm.

Zastosowanie taśm naprawczych

Początkowo taśma DUCT była produkowana na użytek armii amerykańskiej. Żołnierzom służyły one wtedy do uszczelniania skrzynek z amunicją. Szybko jednak okazało się, że taśma naprawcza ma jeszcze wiele innych zastosowań. Obecnie taśmę DUCT możemy znaleźć m.in. w przemyśle budowlanym, gdzie służy do uszczelniania rur wentylacyjnych, węzy gumowych, czy łączenia folii dachowych. Jest niezastąpiona również w ogrodnictwie, głównie przy pakowaniu skrzynek ogrodniczych i kartonów. Z taśm DUCT korzystają też warsztaty samochodowe (np. podczas naprawy siedzeń) oraz szkutnicze (przy budowie łodzi). Czasami używa się ich do pakowania przesyłek, aby dokładniej zabezpieczyć towar. Taśmy naprawcze znajdują zastosowanie podczas wykonywania różnego rodzaju prac naprawczych w domu, czasami stosuje się je też przy wykonywaniu dekoracji. Różnorodne zastosowania taśmy naprawczej można by wymieniać bez końca. To produkt naprawdę uniwersalny.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości dla rolnictwa

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Silagro- Folia do sianokiszonki szerokośc 750mm właściwości: wysokiej jakości 5 warstwowa...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Napinacz do taśm PP

Napinacz do taśm PP

Ręczne urządzenie do szybkiego i łatwego łączenia taśmy polipropylenowej lub...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.