Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

folia do sianokiszonki

Podstawą żywienia bydła jest pasza objętościowa, którą stanowi kiszonka z kukurydzy oraz sianokiszonka. Podczas przygotowywania i przechowywania sianokiszonki niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego rodzaju folii. Specjalna folia do sianokiszonki stanowi dobre zabezpieczenie dla paszy, która może przetrwać w ten sposób nawet kilkanaście miesięcy.

 

Specyfika folii do sianokiszonki

Prawidłowo przygotowana i owinięta sianokiszonka podlega procom fermentacji za sprawą bakterii kwasu mlekowego. Przetwarzają one składniki odżywcze na bardziej przyswajalne dla bydła. Jakość sianokiszonki w dużym stopniu zależy od specyfiki przechowywania. Wszelkie uszkodzenia folii mogą doprowadzić do przedostania się tlenu do wnętrza, co może spowodować gnicie czy pleśnienie paszy. Z tego też powodu należy zabiegać o to, by folia cechowała się odpowiednimi parametrami, była trwała i wytrzymała.

Folia do sianokiszonki przede wszystkim powinna być wytrzymała. Musi przetrwać proces owijania sianokiszonki, a także wykazywać odporność wobec czynników, które mogłyby spowodować ewentualne zniszczenia, np. przebicie twardymi łodygami roślin. Co więcej, powinna być odporna na działanie różnorakich czynników środowiskowych, takich jak deszcz, upał, mróz, promieniowanie UV. Folia musi również dokładnie przywierać do beli, cechować się elastycznością, kleistością, wydajności. Warto zwrócić uwagę również na to, aby folia nadawała się do recyklingu, a więc była przyjazna wobec środowiska naturalnego.

Bez wątpienia kluczową cechą folii do sianokiszonki jest szczelność, na którą wpływa przede wszystkim kleistość. Nie wszystkie rodzaje folii cechują się odpowiednią kleistością, dlatego rolnicy powinni zwracać uwagę właśnie na tę cechę.

Bardzo często pojawia się również dylemat, jaki kolor folii wybrać. Najczęściej możemy wybierać spomiędzy kolorów: czarnego, białego i zielonego. Różne kolory dostępne są przede wszystkim po to, aby można było wyodrębnić poszczególne bele z różnych pokosów. Stosując różne kolory dla każdego pokosu można w przyszłości szybko zidentyfikować poszczególne bele. Często jednak uważa się, że optymalnym rozwiązaniem jest folia biała, która nie przyczynia się do nagrzewania i utraty wartości odżywczych.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości dla rolnictwa

Siatka rolnicza 125cm/2000mb JUTA

Siatka rolnicza 125cm/2000mb JUTA

Siatka rolnicza właściwości: doskonała wytrzymałość na rozciąganie, wysoka ochrona UV gwarantują długą...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Odcinacz do folii spożywczych

Odcinacz do folii spożywczych

Odcinacz do folii spożywczych umożliwia wygodne pakowanie żywności. Przeznaczony jest...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.