Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

folia stretch

Folia stretch wykorzystywana jest bardzo często i do różnych celów. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na liczne właściwości tej folii.

 

Najważniejsze właściwości folii stretch

Folia stretch przede wszystkim cechuje się bardzo dużą elastycznością. Z tego też powodu z ogromną łatwością można ją dopasować do przedmiotów o różnym kształcie, również niestandardowym. Bardzo ważną cechą jest również niesamowita przyczepność folii. Niezwykle szybko i trwale przylega do konkretnego podłoża, co znacznie usprawnia proces pakowania czy zabezpieczania przedmiotów folią. Nie trzeba przy tym stosować żadnego kleju czy dodatkowych mocowań. Jest przy tym bardzo stabilna i wytrzymała.

Folia stretch najczęściej występuje w formie przezroczystej lub w kolorze czarnym. Folia przezroczysta umożliwia dobrą widoczność towaru znajdującego się pod spodem, co jest ważne w przypadku konieczności szybkiego zidentyfikowania zawartości. Folia czarna z kolei przeciwdziała oddziaływaniu promieniowania UV.

Pamiętać należy, że właściwości, takie jak odporność, trwałość i wytrzymałość w dużej mierze zależą również od prawidłowego sposobu wykorzystania folii stretch.

Folię stretch możemy podzielić na typ przeznaczony do nawijania ręcznego, jak również wersję przeznaczoną do maszynowego owijania towarów za pomocą maszyn i urządzeń owijających.

Zastosowanie folii stretch

Folia stretch znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Ze względu na swoją trwałość i stosunkowo dużą wytrzymałość, a także elastyczność, bardzo często bywa wykorzystywana do zabezpieczania mebli podczas transportu. Folia nadaje się do tego celu doskonale, ponieważ można dzięki niej zabezpieczyć nawet duże przedmioty o skomplikowanych kształtach. Co więcej, cały proces zabezpieczania folią przebiega bardzo szybko ze względu na jej przyczepność. Folia stretch powszechnie bywa wykorzystywana również przez producentów czy hurtownie dystrybuujące różnorodne produkty pakowane w opakowania zbiorcze. Za sprawą folii można zabezpieczać nawet całe palety, co stanowi bardzo ekonomiczną i efektywną metodę pakowania.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości dla rolnictwa

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Silagro- Folia do sianokiszonki szerokośc 750mm właściwości: wysokiej jakości 5 warstwowa...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Komorowe zgrzewająco-obkurczające COMPACK

Komorowe zgrzewająco-obkurczające COMP…

Wysokiej jakości, funkcjonalne i proste w obsłudze urządzenia do pakowania...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.