Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

folia stretch

Opakowania foliowe są używane w różnych branżach, jednak szczególne znaczenie odgrywają w handlu, gdzie wielość ich zastosowań jest największa. Wyróżniamy wiele różnorodnych rodzajów opakowań o wszelakich właściwościach, które determinują ich późniejsze zastosowanie. Wszystkie je jednak łączą wspólne cechy, takie jak niska waga własna, elastyczność, wytrzymałość oraz ekonomiczność. To wszystko sprawia, że opakowania foliowe są obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów opakowaniowych w różnych dziedzinach, w tym przede wszystkim w handlu i sprzedaży - stacjonarnej oraz internetowej.

 

Przykładowe zastosowanie opakowań foliowych

Opakowania foliowe znajdują zastosowanie zarówno w handlu detalicznym, jak i hurtowym. Należy jednak pamiętać, że zakres tego rodzaju materiałów opakowaniowych jest bardzo szeroki i zupełnie nie ogranicza się wyłącznie do stosowanych w sklepach reklamówek.

Folia bardzo często służy do pakowania różnorodnych materiałów sypkich, gdyż zapewnia stosunkowo wysoki poziom szczelności. Artykuły znajdujące się wewnątrz są skutecznie zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak np. wilgoć czy różnorodne zanieczyszczenia. Co więcej, w opakowania foliowe bardzo często pakowane są produkty spożywcze, takie jak kawa, czy przyprawy, które muszą być dodatkowo chronione przed utratą swojego aromatu i najważniejszych właściwości.

Różne rodzaje folii opakowaniowej w handlu pozwalają przede wszystkim na bezpieczne magazynowanie oraz transport produktów. Ma to szczególne znaczenie nie tylko w sprzedaży stacjonarnej, ale również internetowej. Działanie sklepów internetowych w dużej mierze opiera się na przesyłaniu towarów do klientów. Cały proces przesyłki wymaga odpowiedniego zabezpieczenia towarów. Dzięki szerokiej ofercie opakowań foliowych, począwszy od folii termokurczliwej, poprzez taśmy spinające, aż po popularną folię pęcherzykową, producenci i sprzedawcy mogą dostosować odpowiedni materiał opakowaniowy do produktu i zaplanować bezpieczną i skuteczną wysyłkę praktycznie każdego towaru, w tym przedmiotów szczególnie delikatnych i wartościowych.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Pianka polietylenowa

Pianka polietylenowa

Pianka polietylenowa (PE): powstaje w procesie spieniania polietylenu za pomocą izobutanu. pianka...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.