Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

opakowania foliowe

Opakowania foliowe wykorzystywane są przede wszystkim do zabezpieczania produktów podczas magazynowania oraz transportu. Istnieje bardzo wiele różnorodnych rodzajów opakowań foliowych, cechujących się wieloma właściwościami, dzięki czemu można odpowiednio dostosowywać materiał opakowaniowy do funkcji, jakie powinien spełniać, oraz specyfiki produktu pakowanego.

 

Urozmaicona oferta opakowań foliowych

Jak już zostało wspomniane, opakowania foliowe dostępne są w różnych rodzajach, co możliwe jest dzięki zaawansowanym metodom produkcji. Materiały opakowaniowe występują m.in. w postaci folii pęcherzykowej, taśmy spinającej, folii termokurczliwej czy folii stretch. Każdy z tych rodzajów cechuje się nieco innymi właściwościami i pozwala na dobór metody pakowania do specyfiki towaru pakowanego. Powszechne zastosowanie znajdują również opakowania tworzone z polietylenu oraz z polipropylenu.

Folia służy do pakowania różnorodnych przedmiotów, w tym m.in. produktów spożywczych, odzieży, elektroniki, artykułów biurowych, a nawet najbardziej delikatnych i wartościowych przedmiotów, np. szkła czy ceramiki.

Potencjał opakowań foliowych

Opakowania foliowe zapewniają szereg korzyści dla przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Bez folii bardzo trudno byłoby bezpiecznie i sprawnie magazynować i transportować artykułów powszechnego użytku. Jak już zostało wspomniane, występują w wielu różnych rodzajach, a każdy z nich cechuje się pewnymi specyficznymi właściwościami. Niemniej jednak możemy wskazać na pewne wspólne zalety, które cechują wszystkie opakowania wykonane z folii.

Przede wszystkim należy pamiętać, że produkty odpowiednio zapakowane w folie (trzeba pamiętać, że liczą się nie tylko doskonałe właściwości opakowania foliowego, ale również metoda pakowania) są przede wszystkim doskonale zabezpieczone przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz, wilgoć, pyły, zanieczyszczenia itd. Stosując odpowiedni rodzaj folii, np. folię pęcherzykową, lub używając dodatkowych zabezpieczeń stabilizujących, można zapewnić pakowanym towarom maksimum bezpieczeństwa również przed uderzeniami, wstrząsami czy różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Ma to szczególne znaczenie podczas transportowania towarów.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości dla rolnictwa

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Silagro- Folia do sianokiszonki szerokośc 750mm właściwości: wysokiej jakości 5 warstwowa...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Rękawy Folie polietylen

Rękawy Folie polietylen

Folia polietylen-Rękaw właściwości: folia do ogólnego zastosowania, obkurczanie folii termokurczliwej odbywa się...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.