Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

folia do kiszonek

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często bywa niezbędna folia stretch w ogrodnictwie oraz rolnictwie. Aby jednak folia rzeczywiście była przydatna w tych dziedzinach, powinna cechować się odpowiednimi parametrami.

 

Folia stretch w rolnictwie i ogrodnictwie

Folia w rolnictwie i ogrodnictwie najczęściej wykorzystywana jest w celu tworzenia korpusów tuneli, w których hodowane są rośliny. Transparentna folia stretch przepuszcza światło słoneczne wraz z promieniami UV, a więc zapewnia podwyższoną temperaturę w tunelu. Co więcej, zapewnia stosunkowo stałą temperaturę powietrza w różnych porad dnia i nocy. W praktyce jednak zastosowanie folii może być znacznie szersze.

W rolnictwie folia stosowana jest do owijania kiszonek i pasz dla zwierząt. Specjalna folia do sianokiszonki cechuje się bardzo dobrymi parametrami, takimi jak wytrzymałość, odporność, szczelność, dlatego też jest coraz powszechniej wykorzystywana w gospodarstwach rolnych.

Folia może być również przydatna do zabezpieczania niewielkich roślin ozdobnych, a także krzewów i drzewek, dlatego często bywa stosowana w szkółkach.

Folia w ciemnych odcieniach może być używana do tzw. cieniowania roślin, co bywa wykorzystywane podczas regulacji okresu wegetacji. Najczęściej efekt ten stosowany jest w przypadku chryzantem. Dwukolorowa folia stretch używana jest również w produkcji grzybów, takich jak pieczarki, boczniaki czy shitake.

Liczba różnorodnych zastosowań folii stretch w rolnictwie i ogrodnictwie jest bardzo duża. Dzieje się tak głównie ze względu na liczne właściwości tego materiału. Folia jest elastyczna, a jednocześnie wytrzymała i odporna na różnorodne czynniki zewnętrzne. Co więcej, cechuje się kleistością i bardzo dobrze przylega do powierzchni, wykazując doskonałą szczelność. Co więcej, wykazuje dobrą wydajność przy stosunkowo niskich kosztach, co również zaliczyć można jako jej zaletą. Samo zastosowanie folii jest stosunkowo proste i w większości przypadków nie wymaga nawet stosowania specjalistycznych maszyn czy posiadania szczególnych umiejętności.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości dla rolnictwa

Sznurek rolniczy 1000tex/5000mb/5kg

Sznurek rolniczy 1000tex/5000mb/5kg

Sznurek rolniczy charakterystyka:  wysoka wytrzymałość na zrywanie, odwijanie sznurka z kłębka, do...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Worki - Folie polietylen

Worki - Folie polietylen

Wykonujemy worki z wysokiej jakości folii LDPE, HDPE w dowolnym...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.