Masz pytania? Zadzwoń do nas!

telefon: 42 650 95 68

folia do kiszonek

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często bywa niezbędna folia stretch w ogrodnictwie oraz rolnictwie. Aby jednak folia rzeczywiście była przydatna w tych dziedzinach, powinna cechować się odpowiednimi parametrami.

 

Folia stretch w rolnictwie i ogrodnictwie

Folia w rolnictwie i ogrodnictwie najczęściej wykorzystywana jest w celu tworzenia korpusów tuneli, w których hodowane są rośliny. Transparentna folia stretch przepuszcza światło słoneczne wraz z promieniami UV, a więc zapewnia podwyższoną temperaturę w tunelu. Co więcej, zapewnia stosunkowo stałą temperaturę powietrza w różnych porad dnia i nocy. W praktyce jednak zastosowanie folii może być znacznie szersze.

W rolnictwie folia stosowana jest do owijania kiszonek i pasz dla zwierząt. Specjalna folia do sianokiszonki cechuje się bardzo dobrymi parametrami, takimi jak wytrzymałość, odporność, szczelność, dlatego też jest coraz powszechniej wykorzystywana w gospodarstwach rolnych.

Folia może być również przydatna do zabezpieczania niewielkich roślin ozdobnych, a także krzewów i drzewek, dlatego często bywa stosowana w szkółkach.

Folia w ciemnych odcieniach może być używana do tzw. cieniowania roślin, co bywa wykorzystywane podczas regulacji okresu wegetacji. Najczęściej efekt ten stosowany jest w przypadku chryzantem. Dwukolorowa folia stretch używana jest również w produkcji grzybów, takich jak pieczarki, boczniaki czy shitake.

Liczba różnorodnych zastosowań folii stretch w rolnictwie i ogrodnictwie jest bardzo duża. Dzieje się tak głównie ze względu na liczne właściwości tego materiału. Folia jest elastyczna, a jednocześnie wytrzymała i odporna na różnorodne czynniki zewnętrzne. Co więcej, cechuje się kleistością i bardzo dobrze przylega do powierzchni, wykazując doskonałą szczelność. Co więcej, wykazuje dobrą wydajność przy stosunkowo niskich kosztach, co również zaliczyć można jako jej zaletą. Samo zastosowanie folii jest stosunkowo proste i w większości przypadków nie wymaga nawet stosowania specjalistycznych maszyn czy posiadania szczególnych umiejętności.


gazele2015x224px

rzetelnafirma 240

centropack iso9001

Aktualności:

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej
Gazele Biznesu 2015

Gazele Biznesu 2015

  Z przyjemnością informujemy , że CENTROPACK Sp. z o.o. Sp.k...

Czytaj więcej

Aktualności

Targi Rolnicze FERMA 2016

Targi Rolnicze FERMA 2016

Nie mogło nas zabraknąć na targach FERMA 2016. Kolejna edycja...

Czytaj więcej

Nowości dla rolnictwa

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Folia do sianokiszonki 750mm/1500mb

Silagro to wysokiej jakości 5 warstwowa folia, produkowana metodą wydmuchu...

Czytaj więcej

Nowości opakowaniowe

Folia PCV (polichlorek winylu)

Folia PCV (polichlorek winylu)

Folia PCV jest to wysokiej jakości folia na bazie polichlorku...

Czytaj więcej

Masz pytania, szukasz produktu?

Napisz teraz! Chętnie pomożemy»

O Firmie CentroPack

Firma CentroPack została utworzona w 2008 roku w Łodzi jako zwieńczenie kilkunastoletniej obecności w branży opakowań. Oferujemy opakowania dla producentów żywności, spedycji oraz dla producentów sprzętu AGD, mebli, maszyn i urządzeń... Czytaj więcej o firmie»

Kontakt

ul. Duńska 3/5
91-204 Łódź

Telefon: 42 650-95-68
Sekretariat: wew. 23
Fax: wew. 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.